• Nowy partner Groupauto Polska
  Styczeń 2018

  Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 wchodzi w życie umowa o współpracy z firmą E-MOTO Sp z o.o.

  E-MOTO Sp. z o.o. specjalizuje się w asortymencie części zamiennych do aut francuskich. Strategia firmy oparta na nowoczesnym, dużym zapleczu i świetnym personelu przekłada się na dynamiczny rozwój i obroty na poziomie 12 milionów EUR.

  Nowy Partner Grouputo Polska stanowi doskonały potencjał do aktywizacji biznesu z rekomendowanymi dostawcami Groupauto International. Serdecznie witamy nowego partnera i liczymy na owocną współpracę.

 • Konkurs BEZPIECZNY WARSZTAT 2017
  Listopad 2017

  EuroWarsztat OSKP Rosiak z najwyższym wynikiem w konkursie BEZPIECZNY WARSZTAT!!!

   

  Serwisy zrzeszone w sieci Eurowarsztat znalazły się w wąskim gronie laureatów trzeciej edycji konkursu BEZPIECZNY WARSZTAT zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Motoryzacyjny i we współpracy z Dekra Polska. W kategorii DUŻY WARSZTAT pierwsze miejsce zajęła Okręgowa Stacja Obsługi Pojazdów Henryk Rosiak z Pobiedzisk spełniając 94,7% kryteriów konkursu. Wyróżnienie w kategorii ŚREDNI WARSZTAT otrzymał serwis Telgum Monika Telej z Iławy również z bardzo dobrym wynikiem 79,8%.

  Podkreślić należy fakt, iż w konkursie brało udział kilkadziesiąt niezależnych warsztatów samochodowych a serwisy zostały poddane szczegółowym audytom pod kątem jakości i poziomu obsługi klienta. Sieć EuroWarsztat duża wagę przywiązuje do standardów i wizerunku dlatego byliśmy pewni, że część naszych serwisów znajdzie się w czołówce.  Wygrana świadczy o wielkim sukcesie warsztatów ale także sieci. Cieszy nasz fakt, że EuroWarsztaty bardzo dobrze radzą sobie w relacjach z klientami oraz dbają o wysoki komfort i jakość obsługi. Jeszcze raz gratulujemy wyróżnionym warsztatom i życzymy wielu podobnym sukcesów!

 • Genuine Parts przejmuje Alliance Automotive Group
  Wrzesień 2017

  Amerykańska firma Genuine Parts Company (GPC) zawarła ostateczną umowę nabycia Alliance Automotive Group (AAG) europejskiego dystrybutora części motoryzacyjnych, który posiada 51,3% udziałów Groupauto Polska.

  Wartość sprzedaży GPC wynosi 15,5 mld USD, w tym 8 mld USD dotyczy rynku aftermarket. Firmę tworzy 90 centrów dystrybucyjnych i 7300 filii na terenie USA, Kanady, Meksyku i Australazji.  Połączenie z AAG sprawia, że powstaje największy na świecie dystrybutor części zamiennych na rynku aftermarket o łącznym obrocie 10 mld USD i zasięgu geograficznym na trzech kontynentach. Struktura organizacyjna AAG pozostaje bez zmian.
   

 • Joint venture z Alliance Automotive Group
  Lipiec 2017

  GROUPAUTO Polska (GAP) oraz Alliance Automotive Group (AAG) z przyjemnością informują o nabyciu przez AAG 51,3% udziałów w GAP. Umowa podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

  - Cieszymy się z rozpoczęcia nowego rozdziału w rozwoju naszej Grupy. To nasz pierwszy krok do wejścia na liczący się i wzrastający rynek w Polsce, z ekscytującą perspektywą przeszczepienia  tego, co udało się nam  już zbudować na  rynkach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.  Szczególnie cieszy nas możliwość partnerskiej współpracy z dotychczasowymi udziałowcami GAP oraz z prowadzonym przez Mariusza Dankowskiego i Luizę Kamińską utalentowanym zespołem zarządzającym  tej organizacji – stwierdził Jean-Jacques Lafont, Prezes Alliance Automotive Group.

  Mariusz Dankowski powiedział:  „Udziałowcy i zarząd GAP z dużym zadowoleniem witają wejście AAG do naszej Grupy. To naturalna ewolucja w relacjach pomiędzy GAP i AAG, które rozwijały się przez wiele lat w ramach rodziny Groupauto International. Dostrzegamy wiele możliwości związanych  ze skalą działania i dynamiką rozwoju  AAG, by umocnić i rozszerzyć naszą obecność na polskim rynku”.


  GROUPAUTO Polska (GAP) and Alliance Automotive Group (AAG) are pleased to announce that AAG has entered into an agreement to acquire a 51.3% controlling shareholding in GAP.  The agreement is subject to the approval of the Polish Competition Authority.  It is expected that this approval will be received within the next two months.

  Jean-Jacques Lafont, the CEO of AAG said: “We are delighted to open this new page in the development of our Group.  This is the first step in our entry into the large and growing Polish market with exciting opportunities to replicate what we have done in our existing markets in the United Kingdom, Germany and France.  We are particularly happy to be partnering with the historical shareholders of GAP as well as their talented management team led by Mariusz Dankowski and Luiza Kaminska.”

  Mariusz Dankowski said: “The shareholders and management of GAP are extremely pleased to bring AAG into our Group. This is a natural progression of a relationship that GAP and AAG have developed over many years within the Groupauto International family and we see many opportunities to benefit from AAG’s size and dynamic growth to develop and strengthen our position in the Polish market.”

   

  Więcej informacji / For further information:

  GROUPAUTO Polska
  Mariusz Dankowski
  mariusz.dankowski@gaupolska.pl
  +48662075027

  Alliance Automotive Group
  Virginie Chedal-Bornu
  vchedalbornu@allianceautomotive.eu
  +44 20 3006 8365

 • Konferencja EuroWarsztat "Kierunki rozwoju motoryzacji"
  Kwiecień 2017

  21-22 kwietnia w Toruniu sieć EuroWarsztat zorganizowała Konferencję pod hasłem „Kierunki rozwoju motoryzacji”, w której wzięło udział  ponad 300 uczestników.  Wydarzenie rozpoczęły  prelekcje na temat systemów telematycznych oraz zagadnień związanych z samochodem autonomicznym. Po wykładach odbyły się targi z udziałem grupy rekomendowanych dostawców. Specjalnie dla EuroWarsztatów została przygotowana MULTIPROMOCJA , której oferty można było aktywować wyłącznie na stoiskach dostawców. Tematy prelegentów oraz te poruszone przy stoiskach targowych kontynuowane były podczas kuluarowych rozmów na uroczystej kolacji.

 • Konferencja TopTruck
  Kwiecień 2017

  Zapraszamy właścicieli lub osoby zarządzające serwsiem TopTruck do wzięcia udziału w Konferencji "Kierunki rozwoju motoryzacji", która odbędzie się 21 kwietnia  2017r. w Toruniu.

  Szczegółowych informacji udziela  koordynator sieci TopTruck.